BARTIN ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

KONUŞMA SINAVLARINDA KULLANILABİLECEK ÖRNEK YÖNTEM VE TEKNİKLER, ÖĞRETMEN BİLİŞİM AĞI'NDA (ÖBA) YAYIMLANDI

KONUŞMA SINAVLARINDA KULLANILABİLECEK ÖRNEK YÖNTEM VE TEKNİKLER, ÖĞRETMEN BİLİŞİM AĞI'NDA (ÖBA) YAYIMLANDI

Millî Eğitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği 9 Eylül 2023 tarihinde yayımlanmıştır. Yönetmelik kapsamında Türkçe, Türk dili ve edebiyatı ile yabancı dil derslerinde öğrencilerin dört temel dil becerilerinin ölçülmesine yönelik yazılı ve uygulamalı sınavların yapılması gerekmektedir. Konuşma ve dinleme becerilerinin uygulamaya yönelik ölçme teknikleriyle yapılması Yönetmelik'te öne çıkan konulardan biridir. Bu çerçevede ortaokul ve lise kademelerinde görev yapan öğretmenlere rehberlik etmesi amacıyla konuşma sınavlarında kullanılabilecek yöntem ve teknikler, ölçme araçları ve bunlara yönelik örnek uygulamalar ile dikkat edilmesi gereken hususların yer aldığı bir video hazırlandı.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı ile Yabancı Dil Derslerinin Konuşma Sınavları" başlıklı video, Öğretmen Bilişim Ağı'nda (ÖBA) yayımlandı.

Videoya ulaşmak için tıklayınız.

Tuna Mah. 846. Sokak No20 Ölçme Değerlendirme Merkezi Merkez/BARTIN - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.