BARTIN ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

ÖDM Platform kaydı

ÖDM Platform kaydı

Ölçme Değerlendirme Merkezlerinin (ÖDM) faaliyetlerinin verimliliğini artırmak, soru oluşturma çalışmalarını web ortamına taşımak ve oluşturulan testlerin bir yazılım aracılığı ile okullarımıza gönderilmesini sağlamak amacıyla Genel Müdürlüğümüzce "Ölçme Degerlendirme Merkezleri Platformu" kullanıma açılmıstır.

Kullanıcıların platformdan Ölçme Değerlendirme Merkezleri koordinasyonunda yararlandırılması sağlanacaktır. Bu amaçla Ölçme Değerlendirme Merkezlerinde görevli personele gerekli egitimler verilmis ve yazılımın daha geniş bir kitle tarafından kullanılmasını sağlamak üzere planlama yapılmıştır.

Ölçme Değerlendirme Merkezleri Platformu'ndan tüm okulların yararlandırılması amaçlanmaktadır.

Okul türlerine göre aşamalı bir sekilde kullanımına açılacak platformun kullanımı ile ilgili okul müdürlüklerinin bilgilendirilmesi amacıyla hazırlanan kılavuz aşağıdadır.

Genel Müdürlüğümüzce platform üzerinden iletilecek veya Ölçme Degerlendirme Merkezlerince olusturulacak ögrenci akademik gelisimini destekleyici dokümanların, okullara ulaştırılması da ölçme değerlendirme merkezlerince sağlanacaktır.

Okullar test veya sınav oluşturma işlemlerini platform üzerinden pratik bir şekilde yapabilecek, bakanlık tarafından onaylanmış geçerli ve güvenilir sorular arasından istedikleri kazanımda soruları seçip test oluşturarak ölçme-değerlendirme sürecini yürütebileceklerdir.

Adres: odmplatform.meb.gov.tr

 Odmplatformkullanımklavuzu.pdf

08-04-202108-04-202108-04-202108-04-202108-04-202108-04-202108-04-2021

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tuna Mah. 846. Sokak No20 Ölçme Değerlendirme Merkezi Merkez/BARTIN - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.