BARTIN ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Öğrenci Başarı İzleme Araştırması (ÖBİ) gerçekleştirildi.

Öğrenci Başarı İzleme Araştırması (ÖBİ) gerçekleştirildi.

Öğrenci Başarı İzleme Araştırması salgın döneminde öğrencilerin olası öğrenme kayıplarının tespit edilerek gerekli desteklerin sağlanması, öğretim programlarında yer alan kazanımları edinme düzeylerini belirlemek amacıyla 17 Mayıs'ta 81 ilde 4.,7. ve 10' uncu sınıf seviyelerinde gerçekleştirildi.

 

Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ölçme değerlendirme ilkelerine uygun olarak hazırlanan Öğrenci Başarı İzleme Araştırması'nda kullanılacak kitapçıklar ve diğer uygulama evrakların baskı işlemleri il ölçme değerlendirme merkezlerinde gerçekleştirildi. Öğrencilere değerlendirme yapılan her alan içindeki alt öğrenme alanlarına ait kazanımları edinme düzeylerini içeren karneler, Öğrenci Değerlendirme Merkezi Ortak Platformu vasıtasıyla iletilecek. Böylece öğrencilerin eksikliklerini görüp okullar aracılığıyla gerekli destek çalışmaları yapılacaktır.

Tuna Mah. 846. Sokak No20 Ölçme Değerlendirme Merkezi Merkez/BARTIN - 0

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.